תשואה גבוהה ודיור מוזל – למה כדאי לגור באשדוד?

אם אתם מחפשים דירה חדשה באזור הדרום חשוב שתכירו את הממצאים של הדוח שנתי שחושפת היחידה לתכנון אסטרטגי בעיריית אשדוד. בזמן הקרוב מתוכננות להיבנות שם רק 17 אלף וכולן במשולש החקלאי, ברובע המיוחד ובמע"ר דרום וכן, ההוצאה על דיור בעיר נמוכה מברוב הערים הגדולות בישראל.

מאת: רפאל נדלן – צוות האתר

המשולש החקלאי אשדוד
תצלום אווירי של המשולש החקלאי באשדוד

ממצאי הדו"ח למעשה מבהירים כי מי שמעוניין בדירה בעיר צריך להזדרז משום שמלאי הקרקעות הפנויות לבניה הולך ואוזל. הביקוש למגורים בעיר עולה מפאת הפיתוח המואץ גם בדירות מגורים וגם בתרבות ובחינוך. כמו כן, העיר קרובה לגוש דן ובמוכה לאחד מחופי הים היפים ביותר בישראל, מה שמעלה את שווי הנכס ומוסיף לאיכות החיים.

כמו כן, הדוח חושף כי יוקר המחייה באשדוד, לפחות בכל מה שנוגע לדיור, עומד על 3000 ש"ח בממוצע לחודש, מה שנמוך משמעותית מרוב הערים הגדולות בישראל. הכמות הגדולה ביותר של יחידות הדיור, שיבנו יהיו במשולש החקלאי, הסמוך לכביש 4, לפארק ולנחל לכיש.

קבוצת רפאל , בראשות דוד רפאל, לא משווקת קרקעות באשדוד

למרות האמור לעיל, קבוצת רפאל נדלן, בראשות דוד רפאל, לא משווקת קרקעות באשדוד מפני שכרגע קיימת התנגדות עזה מצד המדינה וגורמים ממשלתיים לפיתוח בנייה באיזור. בנוסף לאלו, במקום קיימות אנטנות של חברת אלתא, מה שמקשה עוד יותר על מתן האישורים לבנייה. גם אם הקשיים הללו יפתרו, ייקחו עוד כ-15-20 שנה להתחלת בנייה מפני שיש לעבור את כל השלבים הבירוקרטיים-מונציפיאלים.

לקבוצת רפאל יש קרקעות באזור אבל היא לא משווקת אותן מהסיבות האלו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *