קבוצות רכישה – הרוב קובע

קבוצות רכישה היא תופעה בה אנשים מתארגנים יחד כדי לשדרג את היכולת שלהם לרכוש מוצרים בתנאים טובים יותר וליהנות מצרכנות חכמה ונבונה יותר. קבוצות רכישה מחקות קבוצות רכישה הומוגניות שתמיד פעלו בארץ. קבוצות כמו מגזרים שונים – דתיים, קיבוצים, מושבים או וועדי עובדים. ככל שהקבוצה גדולה יותר, כך יכולת המיקוח שלה טובה יותר והמוצרים שהיא תקבל בתנאים טובים יותר יהיו רבים יותר ומשמעותיים יותר.

יזמות ונחישות

קבוצות רכישה מתארגנות סביב יזם אנרגטי היודע לנהל משא ומתן מול חברות וגופים במטרה להשיג לקבוצה תנאים טובים, אך בזה לא מסתכם העניין. היכולת להוריד מחירים ולהשיג תנאים טובים יותר אינה כל הסיפור. קבוצת רכישה יכולה להתארגן ללא קשר למוצר ספציפי אותו היא רוצה לרכוש, אלא להתארגן באמצעות אתר אינטרנט שבאמצעותו היא תגייס חברים חדשים, תפיץ מידע הקשור לפעילות הקבוצה, תהיה מרכז תקשורת בין החברים ותאפשר להם לקבל את פרטי ההתקשרות שלהם.

יתרונות קבוצות רכישה באינטרנט

להקמת קבוצות רכישה באינטרנט יש כמה ייתרונות בולטים שניתן למנות אותן באופן הבא:

גיוס חברים חדשים – חברי קבוצת רכישה מתארגנים לכדי מטרה ברורה – רכישת מוצרים או שירותים בצורה מאורגנת ומרוכזת, על מנת לקבל הנחות ממשיות ותנאי רכישה טובים יותר. ככל שמספר חברי הקבוצה גדול יותר כך כוח הקנייה שלהם משמעותי יותר ויכול להוביל להנחות ולתנאים טובים יותר. לכן, יש חשיבות עליונה לגיוס אנשים חדשים לקבוצה דרך האינטרנט. קבוצה ללא כמות מינימאלית של חברים תהיה חסרת כוח מול הספקים השונים.

הפצת מידע לחברים בקבוצה – תוך כדי גיוס חברים חדשים לקבוצה יש לדאוג להפצת מידע בין החברים אודות הפעילויות השונות של הקבוצה וגם לתת אפשרות לחברי הקבוצה להתבטא ולהכיר אלה את אלה. אתר אינטרנט פותר את בעיית התקשורת בכך שהוא מרכז את כל המידע ונתוני התקשורת בין הקבוצה לחברים ובין חברי הקבוצה לבין עצמם.

פרטים לתקשורת עם ובין חברי הקבוצה – העברת פרטים בים חברי הקבוצה חשובה ביותר וגם העברת פרטי ההתקשרות בין חברי הקבוצה לבין הקבוצה. אתר האינטרנט של קבוצת הרכישה מרכז עבור חברי הקבוצה את כל פרטי הקשר הנחוצים על מנת לנהל תקשורת מהירה ואיכותית בין חברי הקבוצה, הקבוצה ובינם לבין עצמם.

כאשר ישנה נגישות לכל חברי הקבוצה לכל הפרטים ולכל הפרטים של שאר חברי הקבוצה הרבה יותר קל להעביר מידע ולגרום לחברי הקבוצה להשתתף בפעילויות השונות שלה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *