עיריית הרצליה מקדמת תוכנית לבניית 4,000 דירות במתחם גליל ים

תמונת הדמיה - מתוך YNET

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בהרצליה החליטה על קידום תוכנית הבינוי בקרקעות גליל ים. התכנית כוללת את בנייתן של 2,943 דירות חדשות וכן שטחי תעסוקה בהיקף של 100 מ"ר, דרומית-מזרחית לצומת שבעת הכוכבים. זאת לאחר שהשלב הראשון בתוכנית, במסגרתו ייבנו במקום כ-1,075 דירות, כבר אושר על ידי הוועדה המחוזית ונמצא בתוקף.

השכונה החדשה תשתרע על שטח של כ-469 דונם, מתוכם כ-210 דונם מיועדים לפארק. עוד קובעת התוכנית כי 20% מיחידות הדיור תהיינה יחידות קטנות של עד 75 מ"ר.

שיווק הדירות – לזוגות צעירים ולהשכרה 

השכונה החדשה בגליל ים תוכננה על ידי צוות יועצים בכיר במתווה של בנייה סביב חצרות, על מנת ליצור "יחידות שכנות" בגודל משתנה סביב הפארק המרכזי שגודלו הסופי יהיה כ-210 דונם. הקמתו של הפארק תעשה במקביל לקידום פיתוח המגורים וזאת על פי הנחיות תכנית המתאר במקום.

עיריית הרצליה, בהסכמת משרד האוצר, הרחיבו את הגדרת הקריטריונים לזוגות צעירים בתוכנית "גליל ים". על-פי ההרחבה, כל הדירות שייבנו במגרש תשווקנה להשכרה ארוכת טווח (20 שנה) לזוגות צעירים זכאי משרד השיכון.

השטח עליו יקום הפרויקט - מתוך כלכליסט (צילום: עמית שעל)

מיקום מרכזי – אבל שקט

עד כה כללה ההגדרה של 'זוגות צעירים' רק זוג צעיר, נשוי, בני עד גיל 35. כעת, בעקבות בקשת ראש העירייה משה פדלון הורחבה ההגדרה ונכללים בה גם משפחות חד הוריות, שבהן גילו של לפחות אחד מבני הזוג נמוך מ-40, זוגות ידועים בציבור, זוגות חד מיניים ויחידים שגילם נמוך מ-40.

דוד רפאל, יזם נדל"ן, המשווק פרויקט במסגרת התכנית, התייחס לפוטנציאל הגלום בה: "מדובר במיקום אטרקטיבי ומרכזי, אבל יחד עם זאת גם שקט. הפרויקט ממוקם באחד האזורים היוקרתיים של הרצליה ונהנה מסביבה ירוקה וצעירה המציעה איכות חיים". לדבריו הוא חש לאחרונה התעניינות הולכת וגוברת בפרויקט: "מתחמי הרצליה הירוקה מהווים כיום את אזורי הצמיחה של העיר לכיוון מערב בסמוך לפארק העירוני והינם חלק מעתודות הקרקע האחרונות בסביבה ועל כן יש ביקושים ערים לדירות במתחם

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *