למה להצטרף לקבוצת רכישה ?

לא מעט אנשים מצטרפים בימים אלה לקבוצות רכישה מטעמים זהים. הם רואים בקבוצת רכישה גוף שיוכל להוזיל להם את אותו הדבר שהם מעוניינים בו בין אם מדובר על פרוייקט נדל"ן ובין אם מדובר על קבלת שירותים בתנאים טובים ובמחירים נמוכים יותר, או בין אם מדובר ברכישת מוצרים שונים. הרעיון הכללי הוא להתארגן כדי להוות קבוצת רכישה גדולה מספיק על מנת לשפר את תנאי הרכישה ואת המחיר הסופי להוריד.

מאת: דוד רפאל

הצטרפות לקבוצת רכישה לשם רכישת דירה

כאשר מצטרפים לקבוצת רכישה לצורך קניית דירה, מוצאים כי ההבדלים הם ענקיים כשמשווים זאת לרכישת דירה חדשה מקבלן. ההבדל הגדול נמצא במחיר וזה מה שקובע בסופו של דבר. כל ההתארגנות, גם אם יש רווח חברתי בגינה, אינה אלא התארגנות כלכלית כדי להוריד מחירים ולקבלת תנאים מועדפים. החיסכון בעלות הדירה הוא המניע העיקרי להצטרפות לקבוצת רכישה לצורך קניית דירה.

מאיפה נובע החיסכון הכספי ?פרוייקטים

רכישת קרקע על ידי קבוצת רכישה לצורך בנייה איננה כרוכה בתשלום מע"מ כפי שמחוייב קבלן רשום. על פי החוק מי שרוכש קרקע באופן פרטי (וזה המצב של קבוצת רכישה) פטור מתשלום מע"מ והנה לכם החיסכון הראשון של 16% מעלות הקרקע. כמו כן, ניתן לחסוך גם את מס הרכישה מכיוון שקבלן מחוייב בתשלום מס רכישה גם על הקרקע וגם על הבנייה, אך קבוצת רכישה פרטית תשלם מס רכישה רק על הקרקע. גם את רווח הקבלן מקזזת קבוצת הרכישה מעלות הפרוייקט כך שנשאר לכם לשלם נטו כעבור בניית הדירה וההוצאות שמסביב. גם תנאי המימון של הבנקים לצורך התחלת הפרוייקט יהיו עדיפים עבור אנשים פרטיים שהתארגנו לכדי הרמת המיזם מאשר לקבלן שהריבית על ההלוואה עבורו תהיה משמעותית גבוהה יותר.

עד כמה החיסכון ברכישת דירה עם קבוצת רכישה

אם אתם חלק מקבוצת רכישה תהיו צפויים להוזלת מחיר הדירה שלכם ב 20% עד 30% מערכה בשוק. חסכון זה הוא משמעותי ביותר שהופך את הרכישה של דירה עם קבוצת רכישה לאטרקטיבי ביותר.

גם בחירת השכנים שלכם מראש היא יתרון גדול המאפשר לכם לדעת ולהכיר את השכנים שלכם לשנים הבאות. מה שעליכם לעשות הוא לדאוג, כי קבוצת הרכישה שלכם מנוהלת כהלכה וכי יש כימיה טובה בין החברים השונים בקבוצה. בחירת חברים נכונה וניהול נכון של הקבוצה תוך כדי התמודדות נכונה עם כל האתגרים שבדרך עשויים להפוך את הקבוצה למאד מוצלחת בסופו של דבר.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *