האזינו לדוד רפאל ב"רדיו כאן": לנצל את הידידות עם טראמפ לפתיחת סכר הקרקעות"

בראיון שהעניק דוד רפאל לרדיו "כאן", הציע רפאל כי על מדינת ישראל לנצל את הברית עם הממשל האמריקאי לטובת בנייה בגושי ההתיישבות. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מוכיח כי הברית בין המדינות חזקה היום יותר מאי פעם ופעל רבות למען ישראל מהעברת השגרירות לירושלים, דרך ההכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן. גם הדיווחים על "עסקת המאה", שמגבש הממשל האמריקאי, מלמדים שהיא עתידה לחזק את מעמדה של ההתיישבות היהודית בכל חלקי הארץ ולייצר הכרה בינלאומית ראשונה בשליטה הישראלית בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. הידידות הזו שמביאה עימה הישגים מדיניים רבים, יכולה וצריכה להיות מתורגמת גם לסיוע בהתמודדות החשובה של ישראל ושל אזרחיה עם עלויות הדיור.

הפתרון של מצוקת הדיור חייב להיות פתיחת סכר הקרקעות, דבר אשר יאפשר יותר התחלות בנייה, יותר היצע ומן הסתם יתרום גם להורדת המחירים. אבל הגיבוי מוושינגטון מאפשר להרחיב מגמה זו גם לגושי ההתיישבות והאזורים הצמודים לקו הירוק. מדובר באזורים נגישים למרכז הארץ הכוללים מלאי קרקעות אדיר, שאם רק ניתן יהיה להתחיל לממש את הפוטנציאל שבו, יאפשר הגדלה משמעותית של היצע הדירות החדשות לאזרחי ישראל.

בימים בהם מתנהל המשא ומתן הקואליציוני לקראת הרכבת הממשלה הבאה יש לזכור כי שלל התכניות שהועלו, וגם אלו שייושמו על ידי הממשלות האחרונות, לא הצליחו לביא לירידה משמעותית במחירי הדירות וסוגיית עלויות הדיור תעמוד גם לפתחה של הממשלה החדשה. טוב תעשה הממשלה החדשה אם תנצל את התמיכה מהבית הלבן בכדי לייצר את השינוי שאזרחי ישראל כה מצפים לו. להביא למיצוי פוטנציאל הקרקעות בגושי ההתיישבות ובסביבתם לצורך בנייה למגורים שיהיה בה בכדי לתת מענה למחסור הקיים בדירות ואיתו גם לרמת המחירים הגבוהה.

האזינו לראיון המלא ברדיו "כאן":

"

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *