דוד רפאל: תביעות בעסקאות נדל"ן – כיצד להימנע?

פעמים רבות אנחנו שומעים על הגשת תביעות שקשורות לתחום של עסקאות נדל"ן. כמובן שמדובר על תביעות בסכומי כסף עצומים, שעלולות לסבך את הצד הנתבע בחובות כבדים. ממה כדאי להיזהר כדי לא להיתבע? דוד רפאל עם התשובות.

"תביעות מסוג זה מוגשות בדרך כלל על רקע של רשלנות", מסביר דוד רפאל. "בעל מקצוע שקשור לביצוע העסקה, לדוגמה עורך דין, אינו עושה את עבודתו נאמנה והתוצאה היא הפסד כספי של רוכש הנכס".

מקרה מפורסם בתחום זה שאירע לפני מספר שנים מספר על לקוחות שהגישות תביעות נגד שני עורכי דין אחרי שהאחרונים התרשלו בעבודתם וגרמו לראשונים הפסד כספי גדול בעת רכישת דירה חדשה. התברר בדיעבד כי עורכי הדין לא בדקו האם נרשמה משכנתה על הדירה והרוכשים גילו זאת רק לאחר ביצוע העסקה. בית המשפט פסק לטובת התובעים פיצויים בסך של 600 אלף שקל.

איך להימנע מפני תביעות

"הדרך הטובה ביותר לא להיתבע היא להקפיד על כל פרט ופרט", אומר דוד רפאל. "אתם, כבעלי מקצוע שרוצים לשמור על שמם הטוב, חייבים להיות מומחים ששואפים לעשות את העבודה הטובה ביותר, החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע".

עוד טיפ של דוד רפאל הוא לא לחפש בכוח דריסת רגל בתחומים שאינכם מבינים בהם מספיק. "לפעמים הפרנסה נמצאת במצוקה. זה גורם לבעלי מקצוע לנסות להיכנס אל תחומים שהם אינם חזקים בהם מתוך מחשבה שאין צורך בהבנה מעמיקה כדי לעסוק בהם".

יש לציין כי יש גבול בין שיקול דעת שגוי לבין רשלנות מקצועית, זאת מאחר ואף אדם אינו מושלם וכולנו עלולים מדי פעם לעשות טעויות. חשוב גם לזכור שנטל ההוכחה לרשלנות מקצועית היא בידי הצד התובע.

young-architect-waewkidja freepik

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *