הערים הגדולות בגאורגיה

השקעות נדל"ן בינלאומיות הופכות זמינות בשנים האחרונות גם לקהל פחות אמיד מבעבר. לא עוד עסק של מיליארדרים, גם בעלי הון קטן ואפילו מעמד הביניים יכולים היום למצוא אדמה להשקיע בה כסף, במחשבה על עתידם הכלכלי.

נכתב על ידי דוד רפאל

דוד רפאל - ערי גאורגיה
דוד רפאל - ערי גאורגיה

ערי גאורגיה נחשבות כבר מספר שנים ליעד אטרקטיבי במיוחד למשקיע הישראלי, שמחפש שילוב בין סולידיות וסיכון, משהו שיניב רווח גבוה, אבל לא בסיכון רב לכסף. השקעות בסביבה עירונית מתפתחת הן דרך מקובלת בכל העולם לבצע מהלך כלכלי ממונף, ובמחירים של גאורגיה, והתנאים שהמקום מציע למשקיעים זרים, ישראלים רבים מצאו אפיק טוב לכסף שלהם.

איפה שווה להשקיע? בערים הגדולות

הערים הגדולות בגאורגיה מתפתחות בקצב מדהים. טיביליסי, בירת המדינה, והגדולה בעריה, היא מקום מושבם של קרוב לשני מליון גאורגים. העיר הבינלאומית היא מכילה לא פחות ממאה קבוצות אתניות, והמגוון העשיר מייצר חיי תרבות ענפים ומרתקים, מגנט להשקעות ומבקרים מכל העולם.

כותאיסי היא העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, ועם פחות מ-200,000 תושבים, ההבדל בינה לבין טיביליסי מתבטא גם בביקוש ובמחירים. בין נהרות יפים, עם קהילה יהודית קטנה, ובקרבה להרי הקווקאז, העיר הזו נחשבת אטרקציה ייחודית, פנינה להשקעה לטווח ארוך, עם מחשבה על התפתחות העיר.

אם תגיעו לגיאורגיה – איפה שווה לבקר?

עיר הנמל בטומי יושבת על קצהו של צינור נפט שבקצהו השני יושבת באקו (אזרבייג'ן), וכעשרים קילומטרים מטורקיה. העיר ידועה בזכות התעשייה שבה, וכעיר תעשייה המתפתחת מהר, אפשרויות ההשקעה בה מגוונות למדי.

רוסתווי (הרביעית בגודלה) בדרום המדינה וזוגדידי אשר במערבה נחשבות ליעדים פוטנציאלים להשקעה לטווח ארוך. ערים גדולות יחסית, אך מהסוג שעוד לא חווה עליה דמוגרפית חדה. על-בסיס זה משקיעים רבים המחפשים תשואה טובה לאורך זמן רוכשים נדל"ן במחירים ידידותיים במיוחד, אפילו יחסית לגאורגיה.

מעבר לביקור חטוף בערים הגדולות, מומלץ לבקר באזורי הכפר, וכמובן שבתוך הערים עצמן, שווה להכיר ולסייר כתיירים. הערים עשירות בהיסטוריה, ונקודות העניין שבהן שוות ביקור ללא קשר להשקעה שלכם. גם אם אתם משקיעים גדולים, וגם אם אתם מחפשים השקעה סולידית להון הקטן שצברתם בעבודה קשה, הביקור בגאורגיה הוא חוויה מעניינת, מהנה ומעשירה במיוחד.

יזם הנדל"ן דוד רפאל הוא בעליה של רפאל א.ג. יזמות בע"מ. זוהי זרוע היזמות והבנייה של "קבוצת רפאל" הוותיקה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *