דוד רפאל

דוד רפאל: המנוף המרכזי להשקעות נדל"ן בארץ – הצורך בביטחון

במאמר זה מסביר היזם דוד רפאל מדוע הצורך בביטחון הוא מנוף מרכזי להשקעות נדל"ן בישראל.

"הצורך הראשוני של כל אדם", אומר דוד רפאל, "הוא לקיים סביבו ביטחון פיזי". לדבריו, צורך זה הוא הבסיס של כולנו בהחלטה איפה לגור ולהשתקע.

עוד עובדה מעניינת שמציין דוד רפאל היא שכיום חיים כ-14.5 מיליון יהודים ברחבי העולם וכ-6.5 מיליון חיים בישראל. העובדה הזו נובעת מהעובדה שהעם היהודי חווה שואה במהלך מלחמת העולם השנייה, אירוע שנצרב בזיכרון הקולקטיבי, ומשפיע עד היום על הצורך בבעלות על קרקע ובית למען תחושת השייכות והביטחון.

"דברים אלה מביאים להבנה", מסביר דוד רפאל, "ששוק הדיור בארץ ישראל יישאר גבוה תמיד. זאת מאחר ומצד אחד יש המון ביקוש ומצד שני קיים מעט היצע". אחת הסיבות למחירי נדלן גבוהים בישראל נעוצה בעובדה הבסיסית כי אין עתודות קרקע בשטח מצומצם וקטן של המדינה. כלומר, הביקוש גובר על ההיצע. זאת גם הסיבה מדוע פרויקטים כמו "מחיר למשתכן" לא יצליחו להוריד את המחירים.

המסקנה היא שעל משקיעי נדל"ן שמבינים עניין לזהות את הפוטנציאל הרב של מדינת ישראל. עליית מחירי הדיור בארץ איננה עתידה להיפסק, ומוטב למשקיעים החכמים לנצל כל הזדמנות אסטרטגית שנקרית בפניהם בהקדם האפשרי. לא מעט יהודים בעלי ממון בכל רחבי העולם משקיעים בישראל וקונים נכסים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *