איש הנדל"ן של השבוע – הבעלים של קבוצת רפאל: דוד רפאל

דוד רפאל, הבעלים של קבוצת רפאל, צבר את הונו בקנייה ומכירה של קרקעות חקלאיות וכיום הוא מארגן קבוצות רכישה עבור מגדלי ההשכלה ת"א – מגדל דירות יוקרתי במזרח העיר. כמו כן, הוא מבטיח רשת ביטחון ללקוחותיו במידה והוועדה המחוזית לא תאשר אתה תכנית הדיור. 

דוד רפאל מספר כי הוא הגיע לעסקי הנדל"ן לפני יותר מ-20 שנה והתמקד בעיקר בקרקעות חקלאיות שכללו רכישת מגרשים והשבחתם. כיום מחזיק רפאל מגרשים בכל עיר כמעט ואת הון שצברה קבוצת רפאל מכך, הם משקיעים עתה בבנייני מגורים. עם זאת, קבוצת רפאל לא זנחה את ענף הקרקעות החקלאיות וממשיכה לרכוש קרקעות ולהניב מהן רווח הוגן. הסיבה להתרחב גם לעסקי המגורים, מציין דוד רפאל, היא הביקוש הגבוה לדירות בישראל.

רפאל רכש מקרן ריאליטי מגרש במזרח תל אביב ושילם 38 מיליון שקל במטרה לבנות מגדל בן 21 קומות ו – 82 דירות, שאת כולן הוא מתכוון למכור במחיר נמוך מהממוצע לקבוצת רכישה שהוא מקים בימים אלו. הפרויקט עתיד לכלול גם שטחי מסחר ומעונות לסטודנטים. אחד היתרונות הבולטים של קבוצת רפאל בבעלותו של דוד רפאל היא שהיא מציעה רשת ביטחון ייחודית ראשונה מסוגה שמבטיחה לחברי קבוצת הרכישה רק רווח ולא הפסד.

רפאל מקווה שעמדת הוועדה המחוזית תשתנה לאחר שתבין שפרויקט זה הוא היחיד שמשווק דירות 4 חדרים לא יקרות בתל אביב. עם זאת, אם התוכנית לא תאושר, קבוצת רפאל נדל"ן בנתה רשת ביטחון לקונים, שמבטיחה להם שבכל מקרה הם לא יפסידו. למעשה, גם א פרויקט המגורים לא יאושר יקבלו חברי קבוצת הרכישה שטח מסחרי ששויו זהה לשווי המגרש שקנה. אם לא יהיה מעוניים בשטח מסחרי, קבוצת רפאל מבטיחה להחזיר לקונים את כספם, עם הפרשי הצמדה וריבית לאחר 3.5 שנים, מה שהופך את ההשקעה בכל מקרה, להשקעה מניבה ביחס בינוני.

להלן הכתבה במלואה:

קבוצת רפאל נדל"ן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *